Jak wygląda proces QuickWin Zone?

Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę. / Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill

Chris standing up holding his daughter Elva

ZAŁOŻENIA PROCESU QUICKWIN ZONE

Kolejne etapy procesu Quick Win Zone oparte są o cykl PDCA+M, czyli: zaprojektuj (plan), zastosuj (do), zweryfikuj (check), wdróż (act) oraz monitoruj (monitor; tu jest też element standaryzowania - standardize). 

DORADZTWO I SUPERWIZJA W JEDNYM

Spotkania mają charakter doradczo-superwizyjny. Oznacza to, że w ich trakcie z jednej strony będę dzieliła się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem, zaś z drugiej będę zapraszać Cię do własnych refleksji i sięgania do Twoich własnych doświadczeń, kompetencji, wiedzy i przemyśleń. Ten aspekt - sięgania do Twoich doświadczeń - będzie szczególnie ważny jeśli spotkanie będzie miało formę grupową, gdyż wtedy będę zawsze najpierw zapraszać do podzielenia się Waszymi przemyśleniami, a dopiero potem podzielę się moimi.

DODATKOWE MATERIAŁY DLA CIEBIE

Dodatkowo podczas lub po spotkaniach (a przed etapem zastosowania) otrzymasz arkusze oraz materiał merytoryczny związany z tematem, nad którym pracujemy. 

6 ETAPÓW PROCESU QUICKWIN ZONE

Poniżej znajdziesz opis 6 etapów procesu QuickWin Zone, które zrealizujemy, by wypracować skuteczne i trwałe rozwiązanie na Twoją sytuację. W zależności od naszych dodatkowych ustaleń proces ten może zostać zmodyfikowany. Zrobimy to tak, by nie stracić głównych założeń, dzięki którym jest skuteczny a jednocześnie odpowiedzieć na Twoją bieżącą potrzebę.

 

E-ankieta w Quick Win Zone

e-Ankieta

Zależy mi, żebyśmy czas naszego spotkania wykorzystali jak najbardziej efektywnie - na tworzenie rozwiązania. Dlatego przed nim zaproszę Cię do wypełnienia ankiety, która Tobie możliwość refleksji nad sytuacją, którą chcesz rozwiązać a mi kluczowe informacje o niej i o uwarunkowaniach, w jakich działasz. 

Ankietę otrzymasz do 24 godzin po domknięciu formalności. Ważne jest, żebyś wypełnił/a ją minimum 3 dni przed naszym spotkaniem. 

O co na pewno Cię zapytam?

 1. Opis sytuacji
 2. Historia podjętych działań
 3. Otoczenie (ludzie, system) i kontekst, w jakim działasz
 4. Twoje założenia związane z działaniem
 5. Twój cel - zakładany rezultat

W zależności od tematu możesz otrzymać także dodatkowe pytania lub zadanie do wykonania jeszcze przed spotkaniem (to może być test, arkusz do przemyślenia, analiza case study).

Pierwsze spotkanie w Quick Win Zone

Pierwsze spotkanie

Podczas pierwszego spotkania skoncentrujemy się na wypracowaniu konkretnego rozwiązania na Twoją sytuację. Doprecyzujemy cel przesłany w e-Ankiecie i założenia, jakie musimy uwzględnić. Większość naszej energii przeznaczymy na zintegrowanie naszej wiedzy i doświadczeń tak, żebyś:

 • wiedział/a co, jak i dlaczego zmienić w swoim działaniu, by osiągnąć założony przez siebie cel, jednocześnie uwzględniając swoje uwarunkowania,
 • przemyślał/a konsekwencje nowego sposobu działania oraz zastanowił/a, jak wzmocnić pozytywne i uniknąć (w miarę możliwości) negatywnych,
 • jak najlepiej przygotował/a się do nowego sposobu działania,
 • opracował/a action plan do pierwszego testowania,
 • poznał/a wymiary obserwacji rozwiązania podczas pierwszego testowania.

Będziemy pracować na modelach, które dopasujemy do Twojej sytuacji. Po sesji otrzymasz podsumowanie wraz z materiałami merytorycznymi.

CZAS TRWANIA:
 • Indywidualnie: ok. 2h
 • Grupowo: ok. 2,5h